Zážitkové lety

Zážitkové lety – Čo s nami môžete vidieť

Často kladenená otázka ľudmi pri zážitkovźch letoch je „Kde je to najkrajšie?“ a naša odpoveď na to je „Zo vzduchu je všetko krásne“. V tomto článku by sme Vám radi priblížili trasy letov, ktoré by sme Vám navrhli, ktoré najčastejšie lietame a ktoré si naši pasažieri obľúbili. Máme pre Vás k dispozícii dva časové úseky, 30 a 60 min za ktoré sa Vám naši piloti budú snažiť ukázať čo najviac z našej krásnej krajiny. Môžete si vybrať z kade by ste radi leteli, či už z letiska Očová alebo letiska Lučenec.

V tomto článku si povieme o možnostiach letu z letiska Očová.

30 minútový let z letiska Očová

Obec Očová sa nachádza na strednom Slovesnku v blízkosti mesta Zvolen. Je obklopená nádhernou prírodou v blízkosti vyhasnutej sopky Poľany. Z Očovej Vám vieme ponúknuť 3 varianty letov, ktoré si ľudia obľúbili. Prvá trasa vedie z Očovej cez dve mestá Zvolen a Banskú Bystricu. Vo Zvolene si vieme z hora pozrieť krásnu zrúcaninu pustého hradu tak isto v meste krásu Zvolenského zámku a krásneho veľkého námestia. Potom sa prelieta asi 5 min nad Banskú Bystricu. Počas preletu si vieme pozrieť vojenské letisko Sliač a ak sa pošťastí možno aj stíhačky. V Banskej Bystrici Vám opäť prinesieme iný pohľad na aký ste boli zvyknutý ak ste tam už niekedy boli. Opäť uvidíte, že tie mestá sa zdajú z hora také maličké a všetko vyzerá byť na skok pri sebe. Zaujímavá je z vrhu aj Bystrická hvezdáreň a okolitá príroda a kopce, ktorými je mesto obklopené.

Druhá obľubená trasa je z Očovej smerom na východ na Podpoľanie ponad Detviansko – Hriňovské lazy na aktuálne vypustenú vodnú nádrž Ružiná. Pár minút po vzlete Vám hneď ukážeme krásny zrekonštruovaný Vígľašský zámok a pokračujeme na nádherný kraj Podpoľanie kde naozaj len z výšky pochopíte aké sú tie lazy obrovské, keď uvidíte všetky tie roztratené domčeky v okolí Detvy a Hriňovej. Pokračujeme nad vodnú nádrž Ružiná,  priľahlú dedinku Divín v ktorej sa nachádza aj krásna zrúcanina hradu a kaštieľ. Let pokračuje naspať do Očovej ponad aj vodnú nádrž Hriňová a popri krásnom mohutnom masíve bývalej sopky Poľana.

Trasa číslo 3 vedie z Očovej ponad mesto Zvolen do krásneho prostredia a okolia Banskej Štiavnice. Tu Vás uchváti pohľad už len na samotnú prírodu v okolí mesta, ktoré je samo o sebe jedným z najkrajších slovenských miest. Ale z výšky opäť vyzerá všetko inak a vieme zaručiť že ešte krajšie. Kalvária, Štiavnické zámky, tajchy v okolí mesta, kaštieľ Svätý Anton a najvyšší vrch pohoria Štiavnické vrchy Sitno. Celá príroda v okolí mesta je úchvatná a pohľad na ňu z hora ju ešte viac okrášli. Cesta naspäť do Očovej vedie opäť ponad Zvolen, kde Vám vieme ukázať Pustý hrad, čo je najväčší hrad rozlohou v strednej Európe, Zvolenský zámok, námestie a zvolenskú priehradu.

60 minútový let z letiska Očová

Najčastejšia trasa a trasa ktorú chce väčšina ľudí vidieť vedie ponad jedno z najkrajších pohorí a to ponad Nízke Tatry a ich najznámejšie kopce Ďumbier a Chopok, ktoré sú našim lietadlom za kopcom a to doslova, stačí len preletieť masív Poľany kúsok Horehroním a sme tam. V podstate je táto trasa plná prírody a kopcov, ktorými je naše stredné Slovensko posiate. Takže teda hneď po vzlete pravou zatáčkou uvidíme krásny masív Poľany a údolie, ktoré vytvorila láva počas výbuchu. Ako sme povedali ďalej budeme letieť Horehroním smerom na Brezno popri Nízkych Tatrách až po ich koniec teda vrchmi Chopok a Ďumbier. Samozrejme ak nám to počasie dovolí tak zaletíme kúsok ešte za Brezno a uvidíme aj naše krásne Vysoké Tatry. Samozrejme na toto všetko si budeme musieť troška vyššie nastúpať a keď sa pokocháme našimi kopcami a okolím mesta Brezno tak máme na výber dve cesty ako sa vrátiť naspäť na letisko. Buď sa vyberieme dole popri Nízkych Tatrách smerom na Banskú Bystricu a po ceste pozrieme krásny hrad v obci Slovenská Ľupča alebo budeme pokračovať trasou plnou prírody, pozrieme si druhú stranu Poľany a vyletíme nad mestom Hriňová a pozrieme si krásy Podpoľania. Všetko samozrejme závisí aj od počasia, pretože nám ide hlavne o Vaše pohodlie a aby ste sa počas letu cítili čo najlepšie.

Naši piloti sú od začiatku Vášho príchodu na letisko, či už v je to v Očovej alebo Lučenci sa Vám plne pripravený venovať, aby Vám čo najviac spríjemnili a vytvorili Vám čo najkrajší Nebeský príbeh.

Nezáväzná rezervácia zážitkového letu

Súvisiace príspevky

Letisko pre deti 2024

Letisko Očová otvorilo v nedeľu 9. júna svoje brány. Pri príležitosti nedávneho sviatku to bolo rovno pre tých najmenších, pre deti. Samozrejme nechýbali ich rodičia, starí rodičia, súrodenci. A na tak skvelej…

View post

Letecká škola Sky Story držiteľom osvedčenia TRTO

O tohtoročnej zime už nejaký ten čas  hovoríme  v minulom čase. To znamená, že je úspešne za nami. A to je ten správny moment, aby sme začali vážne uvažovať a diskutovať  o plánoch…

View post

Horehronie a jeho dominanty so Sky Story

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a Letecká škola SKY STORY  ATO v rámci vzájomnej spolupráce zameranej na prezentáciu samotného regiónu a leteckého športu, turistiky a spoznávania prichádzajú s jedinečnou možnosťou uvidieť Horehronie a jeho najkrajšie dominanty…

View post