Zážitkové lety

LAPL (A)

Prvý krok k slobode

Kvalifikácia

LAPL(A) (Light Aircraft Pilot License) teda licencia pilota ľahkých lietadiel je najlepším začiatkom pre ľudí, ktorý chcú lietanie považovať predovšetkým za hobby alebo zábavu a nemajú cieľ stať sa dopravným pilotom.
Držiteľ tejto licencie má oprávnenie pilotovať jednomotorové piestové lietadlá do 2000 kg, tzn. môže lietať skoro so všetkými lietadlami všeobecného letectva od dvojmiestnych (PS28) po štvormiestne (DA40, Cessna 172/182).

Priebeh kurzu

Minimálne požiadavky

Vek minimálne 16 rokov ( 17 rokov pre vydanie preukazu)

Zdravotná spôsobilosť II. Triedy

Osvedčenie rádiotelefonistu (potrebné pred prvým samostatným letom)

Teoretická časť kurzu

Teoretická časť je zabezpečovaná v spolupráci s našou partnerskou firmou PROAVIATE a pozostáva minimálne zo 100 hodín výučby.

V rámci kurzu sa uchádzači oboznámia z predmetmi:

Ľudské právo a postupy ATC
Ľudská výkonnosť
Meteorológia
Komunikácia
Základy letu (Aerodynamika)
Prevádzkové postupy
Plánovanie a vykonanie letu
Všeobecné vedomosti o lietadle
Navigácia

Praktická časť kurzu

Výcvik je realizovaný pod prevádzkovým povolením našej školy SKY STORY ATO a vykonávaný na lietadlách PS28 Cruiser. Naši inštruktori sú skúsení dopravní a športoví piloti.

Študenti musia odlietať minimálne 30 hodín letového výcviku pri ktorom sa naučia základné a pokročilé techniky pilotáže a navigačné lety.

Spôsob ukončenia výcviku je vykonávaný teoretickou skúškou na Dopravnom úrade SR a praktické preskúšanie s examinátorom.

VÝHODOU LICENCIE LAPL(A) JE, ŽE SA VŠADE VO SVETE UZNÁVAJÚ VAŠE NALIETANÉ HODINY. A ČO AK MÁTE LICENCIU LAPL(A) A CHCELI BY STE PPL(A)? NIČ SA NEDEJE STAČÍ U NÁS ODLIETAŤ ROZDIELOVÝ VÝCVIK V ROZSAHU 15 HODÍN!

Kontaktný formulár

Mám záujem o

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.