Zážitkové lety

Zážitkové lety – Vysoké a Nízke Tatry

Spoločné letecké cestovanie za tými najkrajšími horami a vrchmi malebného Slovenska na palube lietadiel našej spoločnosti Sky Story ATO začneme na letisku v Očovej. A to krátkym zoznámením sa a stručnou inštruktážou. Usadíme sa do kokpitu lietadla a vytvoríme si absolútne pohodlie, ktoré je pre dokonalý zážitok veľmi dôležité. O Vašu maximálnu bezpečnosť, dobrý pocit a všetky potrebné informácie počas celého letu sa postarajú naši skúsení a ústretoví piloti a inštruktori.

Po odpútaní sa zo vzletovej a pristávacej dráhy letiska sa už vydávame na spoločný let. Spoznávanie tých najkrajších pohorí a vrchov začneme takmer ihneď, po pár minútach letu a to pohľadom na južnú až juhovýchodnú časť erodovaného stratovulkánu Poľana. Postupne sa nám otvorí nevídaný a vzácny pohľad na sopečnú Kalderu s obvodom viac ako 23km. Ponad vodnú nádrž Hriňovská priehrada, cez obce Lom nad Rimavicou, Sihla a Čierny Balog sa prehupneme na južnú stranu Nízkych Tatier. Od mesta Brezno budeme ponad tok rieky Hron vo výške okolo 6000 stôp ďalej stúpať smerom na severovýchod a pokračovať k jednej z mnohých dominánt nášho krásneho Slovenska. Nad takmer dvetisíc metrov vysoký, posledný alebo aj prvý východný vrch Nízkych Tatier zveršovaný v básňach a ospievaný v ľudových piesňach a to Kráľová Hoľa. Pokračujeme nad Vernár.

A tu začíname asi najpútavejšiu časť nášho leteckého spoznávania. Letíme smerom na sever, dostúpame do maximálnej výšky nášho letu a to 8000 stôp, v prípade možností aj vyššie a prelietavame okolím mesta Poprad, katastrom Veľkej Lomnice s výhľadom na členité a v každom ročnom období krásne sfarbené a pestré Belianske Tatry. Dostávame sa čiastočne nad úroveň našich veľhôr. Poveternostné podmienky sú v týchto miestach výrazne premenlivé a nestále, ale ak nám to počasie a hlavne oblačnosť dovolí, pokocháme sa nevšedným pohľadom na najvyššie vrcholky Vysokých Tatier. Kežmarský štít, Lomničák, Gerlach, Rysy, Pátriu a letecké putovanie v tejto lokalite zavŕšime obletom majestátneho Kriváňa. Križujeme zo severovýchodu Liptov, po pravej strane vidíme jeho megastavbu, vodnú nádrž Liptovská Mara a blížime sa k dominante Nízkych Tatier, vrchu Ďumbier.

Hrebeňom Nízkych Tatier smerom na západ preletíme ponad Chopok, vrcholovú stanicu lanovej dráhy známu ako Rotunda, Kamennú chatu a lyžiarske stredisko Jasná. Míňame vrch Prašivá do zamatova sfarbený Kozí chrbát a horskú obec Donovaly. Postupným klesaním sa blížime k mestu Banská Bystrica.

Z diaľky ešte v závere nášho spoločného leteckého výletu vidíme Veľkú Fatru, vrch Krížna a turistické stredisko Šachtičky. Tu náš výlet za tými naj vrchmi a pohoriami končíme. Letíme späť na letisko nášho vzletu a pristátia do Očovej. Cestou si ešte určite vymeníme cez slúchadlá a mikrofón v lietadle svoje dojmy z krásneho výletu, poďakujeme za skvelú spoločnosť a vyslovíme prianie skorého stretnutia na palube lietadiel našej leteckej školy Sky Story ATO.

Nezáväzná rezervácia zážitkového letu

Súvisiace príspevky

Teambuilding na simulátore B737 NG

Opäť sme sa raz rozhodli spríjemniť si zimný víkendový a z dôvodu nevhodného počasia neletový deň nezvyčajnou aktivitou. Na letisku fúkal silný nárazový vietor s pulzujúcou nízkou oblačnosťou a občasnými dažďovými prehánkami. To sú…

View post

Prvé sólo s Aničkou

Anička prišla za nami na letisko ešte ako  mladá tínedžerka  s darčekovým kupónom na zážitkový let s tým, že veľmi túži vyskúšať si pilotovať skutočné lietadlo. Aké boli jej pocity po tom,…

View post

Pilotom na skúšku

V zázemí leteckej školy (ATO), pod dozorom skúsených pilotov, alebo leteckých inštruktorov. Pred letomPo príchode na letisko Vás bude čakať predletový briefing a vysvetlenie základných informácii o vzdušnom priestore, kde…

View post