Zážitkové lety

Zážitkové lety – Vysoké a Nízke Tatry

Spoločné letecké cestovanie za tými najkrajšími horami a vrchmi malebného Slovenska na palube lietadiel našej spoločnosti Sky Story ATO začneme na letisku v Očovej. A to krátkym zoznámením sa a stručnou inštruktážou. Usadíme sa do kokpitu lietadla a vytvoríme si absolútne pohodlie, ktoré je pre dokonalý zážitok veľmi dôležité. O Vašu maximálnu bezpečnosť, dobrý pocit a všetky potrebné informácie počas celého letu sa postarajú naši skúsení a ústretoví piloti a inštruktori.

Po odpútaní sa zo vzletovej a pristávacej dráhy letiska sa už vydávame na spoločný let. Spoznávanie tých najkrajších pohorí a vrchov začneme takmer ihneď, po pár minútach letu a to pohľadom na južnú až juhovýchodnú časť erodovaného stratovulkánu Poľana. Postupne sa nám otvorí nevídaný a vzácny pohľad na sopečnú Kalderu s obvodom viac ako 23km. Ponad vodnú nádrž Hriňovská priehrada, cez obce Lom nad Rimavicou, Sihla a Čierny Balog sa prehupneme na južnú stranu Nízkych Tatier. Od mesta Brezno budeme ponad tok rieky Hron vo výške okolo 6000 stôp ďalej stúpať smerom na severovýchod a pokračovať k jednej z mnohých dominánt nášho krásneho Slovenska. Nad takmer dvetisíc metrov vysoký, posledný alebo aj prvý východný vrch Nízkych Tatier zveršovaný v básňach a ospievaný v ľudových piesňach a to Kráľová Hoľa. Pokračujeme nad Vernár.

A tu začíname asi najpútavejšiu časť nášho leteckého spoznávania. Letíme smerom na sever, dostúpame do maximálnej výšky nášho letu a to 8000 stôp, v prípade možností aj vyššie a prelietavame okolím mesta Poprad, katastrom Veľkej Lomnice s výhľadom na členité a v každom ročnom období krásne sfarbené a pestré Belianske Tatry. Dostávame sa čiastočne nad úroveň našich veľhôr. Poveternostné podmienky sú v týchto miestach výrazne premenlivé a nestále, ale ak nám to počasie a hlavne oblačnosť dovolí, pokocháme sa nevšedným pohľadom na najvyššie vrcholky Vysokých Tatier. Kežmarský štít, Lomničák, Gerlach, Rysy, Pátriu a letecké putovanie v tejto lokalite zavŕšime obletom majestátneho Kriváňa. Križujeme zo severovýchodu Liptov, po pravej strane vidíme jeho megastavbu, vodnú nádrž Liptovská Mara a blížime sa k dominante Nízkych Tatier, vrchu Ďumbier.

Hrebeňom Nízkych Tatier smerom na západ preletíme ponad Chopok, vrcholovú stanicu lanovej dráhy známu ako Rotunda, Kamennú chatu a lyžiarske stredisko Jasná. Míňame vrch Prašivá do zamatova sfarbený Kozí chrbát a horskú obec Donovaly. Postupným klesaním sa blížime k mestu Banská Bystrica.

Z diaľky ešte v závere nášho spoločného leteckého výletu vidíme Veľkú Fatru, vrch Krížna a turistické stredisko Šachtičky. Tu náš výlet za tými naj vrchmi a pohoriami končíme. Letíme späť na letisko nášho vzletu a pristátia do Očovej. Cestou si ešte určite vymeníme cez slúchadlá a mikrofón v lietadle svoje dojmy z krásneho výletu, poďakujeme za skvelú spoločnosť a vyslovíme prianie skorého stretnutia na palube lietadiel našej leteckej školy Sky Story ATO.

Nezáväzná rezervácia zážitkového letu

Súvisiace príspevky

Letecká škola Sky Story držiteľom osvedčenia TRTO

O tohtoročnej zime už nejaký ten čas  hovoríme  v minulom čase. To znamená, že je úspešne za nami. A to je ten správny moment, aby sme začali vážne uvažovať a diskutovať  o plánoch…

View post

Horehronie a jeho dominanty so Sky Story

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a Letecká škola SKY STORY  ATO v rámci vzájomnej spolupráce zameranej na prezentáciu samotného regiónu a leteckého športu, turistiky a spoznávania prichádzajú s jedinečnou možnosťou uvidieť Horehronie a jeho najkrajšie dominanty…

View post

Teambuilding na simulátore B737 NG

Opäť sme sa raz rozhodli spríjemniť si zimný víkendový a z dôvodu nevhodného počasia neletový deň nezvyčajnou aktivitou. Na letisku fúkal silný nárazový vietor s pulzujúcou nízkou oblačnosťou a občasnými dažďovými prehánkami. To sú…

View post