Zážitkové lety

Zážitkové lety – Hrady a Zámky

Aj túto ponuku sme pripravili na mieru pre všetkých Vás, milovníkov a obdivovateľov histórie, architektúry a historických stavieb. Z paluby našich lietadiel Vám ukážeme tie najkrajšie pohľady na hrady, zámky a zrúcaniny stredného Slovenska. Aj tu ako obyčajne pri spoločných výletoch za zážitkami začneme naše putovanie krátkym uvítaním a zoznámením sa na našom domovskom letisku v Očovej. Počas celej doby sa Vám o spoločnosť postarajú naši skúsení piloti a inštruktori leteckej školy. Po neodkladných úkonoch potrebných k bezpečnému letu vzlietneme z letiska v Očovej. Pilot vykoná nutnú a neodkladnú komunikáciu s riadiacim letovej prevádzky. Už po pár minútach prelietavame v tesnej blízkosti Vígľašského zámku, pôvodne poľovníckeho sídla postaveného v gotickej architektúre, ktorý prešiel od roku 2010 kompletnou rekonštrukciou na dnes už moderné a dobre známe kongresové centrum. Smerujeme na juhovýchod údolím rieky Slatina. Vo výške pár sto metrov míňame vľavo v smere letu jazdecký areál Masarykov dvor.

Následne letíme nad zrúcaninu gotického hradu Divín z prelomu 13. – 14. storočia, ležiaceho na vyvýšenom pahorku priamo nad centrom rovnomennej obce. Cez priehradu Ružiná a mesto Lučenec sa blížime k hraniciam so susedným Maďarskom. Tu už obdivujeme zrúcaniny hradu Fiľakovo vypínajúce sanad mestom. Po pár kilometroch sa dostávame nad ďalšiu zrúcaninu. Na vrchole národnej prírodnej rezervácie, v katastri obce Šiatorská Bukovinka stojí hrad Šomoška, postavený na začiatku 14. storočia z bazaltových kvádrov. Vraciame sa späť, západným okrajom mesta Lučenec, prilietame k zrekonštruovanému, pôvodne renesančnému protitureckému hradu, dnes zámockému hotelu Galícia Halič, ktorý nechal postaviť v roku 1612 Žigmund Forgáč.

Po približne siedmich minútach letu juhozápadným smerom sa blížime k okraju Krupinskej pahorkatiny, kde sa nad najmenším mestom na Slovensku Modrý Kameň vyníma starobylá zrúcanina gotického hradu s priľahlým zachovalým kaštieľom, v ktorého vnútri sídli najväčšie bábkové múzeum. Opúšťame okres Veľký Krtíš, na pravo od nás v smere letu uvidíme vojenský priestor Lešť. Naše letecké cestovanie ďalej orientujeme takmer do stredu Krupinskej planiny. Z výšky si pozrieme zrúcaninu gotického hradu Čabraď, postavenú na skalnom ostrohu a obmývanú riečkou Litava. V okolí Krupiny ešte nekončíme. Pár kilometrov od našej poslednej otočky leží zrúcanina kláštora Bzovík, s monumentálnym opevnením so štyrmi na nárožiach postavenými baštami. Tá taktiež k nášmu programu neodmysliteľne patrí. Dosť bolo nížin, planín a rovín.

Na pár minút meníme režim rovného letu na stúpací a naberáme dostatok výšky na dosiahnutie úrovne Štiavnických vrchov. Cez krídlo sledujeme slobodné kráľovské banícke mesto, zaradené do nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO, všetkým dobre známu a zároveň krásnu historickú Banskú Štiavnicu.Pomaly sa blíži koniec nášho spoločného výletu na krídlach. Pod úpätím Štiavnických vrchov na brale nad riekou Hron ešte nazrieme do ruín zrúcaniny hradu Šášov z trinásteho storočia. Po toku Hrona letíme späť na miesto nášho prvého stretnutia.

Pred samotným pristátím nesmieme zabudnúť na dominanty mesta Zvolen. Nad mestom sa vypínajúce pozostatky horného a dolného ranostredovekého Pustého hradu a pod ním ležiacej národnej kultúrnej pamiatky Zvolenský zámok. Teraz Vám už len poďakujeme za príjemnú spoločnosť na palube leteckej školy Sky Story ATO a pristávame tam, kde sme pred asi hodinkou a pol vzlietali.

Nezáväzná rezervácia zážitkového letu

Súvisiace príspevky

Horehronie a jeho dominanty so Sky Story

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a Letecká škola SKY STORY  ATO v rámci vzájomnej spolupráce zameranej na prezentáciu samotného regiónu a leteckého športu, turistiky a spoznávania prichádzajú s jedinečnou možnosťou uvidieť Horehronie a jeho najkrajšie dominanty…

View post

Teambuilding na simulátore B737 NG

Opäť sme sa raz rozhodli spríjemniť si zimný víkendový a z dôvodu nevhodného počasia neletový deň nezvyčajnou aktivitou. Na letisku fúkal silný nárazový vietor s pulzujúcou nízkou oblačnosťou a občasnými dažďovými prehánkami. To sú…

View post

Prvé sólo s Aničkou

Anička prišla za nami na letisko ešte ako  mladá tínedžerka  s darčekovým kupónom na zážitkový let s tým, že veľmi túži vyskúšať si pilotovať skutočné lietadlo. Aké boli jej pocity po tom,…

View post