Zážitkové lety

Povedala áno? Požiadanie o ruku na palube lietadla

Mal to byť obyčajný darček k narodeninám. Vlastne, nie až tak obyčajný ako skôr originálny. Výlet lietadlom na sklonku zimy nad snehom zafúkané  a ľadom zamrznuté Tatry.  Z letiska Boľkovce pri Lučenci na palube štvormiestneho lietadla Diamond DA40 TDI  spoločnosti Flying service – Sky Story. Počasie na výlet na krídlach ako stvorené, vietor mierny niečo cez 10 uzlov zo západu, dohľadnosť  cez desať kilometrov, polojasno.  Nad kopcami, ktoré sú cieľom letu, vysoká a mierna oblačnosť a slnečno. Lietadlo pripravené na aprone pred hangárom. Pasažieri a hlavní aktéri výletu usadení, pripútaní. Pilot žiada cez rádio komunikáciu povolenie na spúšťanie, následné rolovanie na vyčkávacie miesto, vstup na dráhu a následný vzlet. A tu sa to celé vlastne začína.

Oliver, mladý chalan, autor myšlienky „prekvapiť svoju priateľku“ pri príležitosti narodenín. Ekaterina, šarmantná usmievavá dáma s neskutočne krásnym prízvukom a pekným priam exotickým menom. Viem, osoby a obsadenie vo väčšine príbehov spomíname v titulkoch v závere, my však chceme byť trochu iní a originálni a hlavne chceme, aby všetci vedeli, kto sú vlastne  hlavné hviezdy celého dnešného príbehu osláv narodenín na palube lietadla. A keďže my ostatní sme nemali toľko šťastia, tak sme si vychutnali ich vzlet a zostali sme čakať na letisku  na návrat. O samotnom lete dramatickej zmene  plánu na poslednú chvíľu, o dôležitom životnom rozhodnutí nám museli  viacej povedať priamo aktéri. Ekaterina a Oliver.

Kto z vás prišiel s myšlienkou, let lietadlom ako narodeninový darček a prečo?

Spolu s mojím veľmi dobrým  kamarátom sme boli oddychovať na chate a popri grilovačke,  ktorú  sme organizovali pri príležitosti oslavy narodenín mojej priateľky sme si všimli nad nami prelietať malé športové lietadlo. V tej chvíli nám napadlo, že by sme si mohli zaspomínať na naše spoločné zážitky z minulosti, ktoré sme spolu prežili pri našom zoznámení sa na Aljaške. A tak sme sa rozhodli, že sa opäť vyberieme do vzduchu a  spoločný let si zopakujeme.

Autorom dramatickej chvíľky nad Ďumbierom v Nízkych Tatrách, kedy sa z minúty na minútu zmenil účel letu je predpokladám Oliver, aká bola reakcia tvojej partnerky, keď zistila že narodeninový let sa mení na zásnubný?

Áno, už dlhší čas som sa pohrával s myšlienkou  požiadať  o ruku svoju dlhoročnú priateľku, teraz už snúbenicu. Počas pandémie a pri pretrvávajúcich opatreniach a obmedzeniach však nebolo vôbec jednoduché vymyslieť a zorganizovať niečo, čo by bol pre nás  nezabudnuteľný zážitok,  na ktorý by sme mohli spomínať celý život.  Preto mi napadlo spomenuté lietanie venovať ako darček k narodeninám. Spojiť to  s požiadaním o ruku a opýtať sa to v lietadle  nad krásnymi zasneženými vrcholmi Nízkych Tatier malo byť iba jedno veľké prekvapenie na poslednú chvíľu, o ktorom som vedel iba ja. Rád by som videl  reakciu Ekateriny  ešte raz, nakoľko vo veľmi krátkom čase  ukázala   toľko emócii, od prekvapenia, neuverenia až po radosť a šťastie. Ale aj preto to nejaký čas  trvalo pokiaľ som dostal odpoveď, ktorú som s napätím očakával „ДА“!

Vzlietali ste ako partneri, pristávali ako snúbenci. Odporúčate také niečo aj ostatným? Keby ste mali tú možnosť, rozhodli by ste sa opäť rovnako a dali si zásnuby v lietadle nad zasneženým Ďumbierom v Nízkych Tatrách?

Celý zážitok bol neskutočne krásny a určite nezabudnuteľný! Naplnilo to vo všetkom to, čo sme od toho očakávali. Všetkým môžeme taký zážitok  len a len odporúčať. Celý ten deň prebiehal úžasne, počnúc stretnutím na letisku, skvelým pilotom, komfortom v lietadle,  až po nádherné počasie! Určite to neľutujeme a zopakovali by sme si to zaiste radi opäť. Ešte raz veľmi pekne  ĎAKUJEME všetkým za skvelý zážitok!

Ďakujem Vám obidvom za ochotu porozprávať o svojom zážitku. Želáme všetko dobré a blahoželáme.                                              

Text a foto: Juraj Uhliar, Oliver Šnejt

Súvisiace príspevky

Letecká škola Sky Story držiteľom osvedčenia TRTO

O tohtoročnej zime už nejaký ten čas  hovoríme  v minulom čase. To znamená, že je úspešne za nami. A to je ten správny moment, aby sme začali vážne uvažovať a diskutovať  o plánoch…

View post

Horehronie a jeho dominanty so Sky Story

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a Letecká škola SKY STORY  ATO v rámci vzájomnej spolupráce zameranej na prezentáciu samotného regiónu a leteckého športu, turistiky a spoznávania prichádzajú s jedinečnou možnosťou uvidieť Horehronie a jeho najkrajšie dominanty…

View post

Teambuilding na simulátore B737 NG

Opäť sme sa raz rozhodli spríjemniť si zimný víkendový a z dôvodu nevhodného počasia neletový deň nezvyčajnou aktivitou. Na letisku fúkal silný nárazový vietor s pulzujúcou nízkou oblačnosťou a občasnými dažďovými prehánkami. To sú…

View post